7 Mart 2014 Cuma

Bi hikayem var benim adil olmayan..

Yıl 2012...

Bi kız.. Yeni kapanmış yaraları kabuk bağlı..Çok gülen, gülmeyi seven.. Bi kız aşka inanmayı rafa kaldırmış.. Acıları kapatmış, mutluluğa adanmış.. Bi kız dostlukları gemici düğümü misali sağlam.. Güven veren.. İnançları doğruları olan bi kız.. Denizi seven İzmir'i seven gülmeyi seven biraz da haşarı bi kız.. Adaleti seven.. Bi kız maviyi seven huzuru seven dinlemeyi seven..Ve bi adam .. Yeni çıkmış savaştan.. Dört tarafı yara bere.. Az gülen çok düşünen.. Ağır abi bi adam.. Arkadaşlıkları sağlam yüz yıllık ağaçların kökleri gibi sağlam.. Ve bi adam toprak gibi gönlü.. Güven veren.. Adil bi adam..Adaleti seven.. Az biraz yalan dolan belki ama lila'sından.. Masumundan.. Bi adam Sarıyı seven huzuru seven konuşmayı seven..

Yıl 2013...

Gün oldu devran mı döndü bilmem.. Adam sevdi kızı.. Belki öyle sandı belki yanılgıydı.. Gözyaşıyla tanıştı kız.. Adamdan korktuğundan mı ? Hayır.. Olacakları gördüğünden.. Sonunu bildiğinden.. Adamın yaralarının onu acıtacağını bildiğinden.. Hem de adı gibi bildiğinden.. Ama adam durmadı bıkmadı susmadı.. Önce kendini inandırdı sonra  kızı.. Tekrar, en baştan, ilk aşktan inandırdı... Zor mu oldu inanması.. Kıza göre zor, etrafa göre kolay..Kıza göre Aşktı bu adam , adama göre nefes alacak bi yerdi kız.. Kıza göre eğlenceliydi adam etrafa göre ciddi.. Kıza göre adam konuşsundu herkes sussun,etrafa göre adam sussundu kız gitsin.. Adam bekledi kız bekledi.. Herkes sustu.. Herkes korktu ikisinden.. Aylar geçti belki .. Adam anlattı günlerce, saatlerce anlattı.. Hayatını anlattı.. Gece anlattı gündüz anlattı.. Geçmişini anlattı .. Korkularını mutluluklarını aşklarını en kuytularını anlattı.. Kız dinledi... Gece dinledi gündüz dinledi.. Gözlerine bakamadı günlerce ama dinledi.. Kulağı sadece ondaydı.. O anlatsındı,o konuşsun.. Adam baktı kıza.. O gülsündü, o dinlesin.. Adam korkmadı sevdi kızı ..İkisi de uzaktı bi yerlere.. İkisi de yabancıydı bi yerlerde.. 

Adam inanmıştı kendine.. Kendini sundu kıza hayallerini ..Adam inanmıştı aşka.. Şarkılar sundu kıza şiirler.. Adam sevmişti.. Aşk sundu kıza sonsuzluğuna inandığı.. Ve adam sevdi kızı.. Kimse inanmadı.. Herkes güldü geçti.. Kimse sevmedi adamı.. Kimse güvenmedi.. Herkes korktu olacaklardan .. Kızı tuttular konuştular günlerce olmaz'ları anlattılar.. Kız onları da dinledi ama içinden hep adamı tekrar etti.. Kız sevmek istemişti adamı.. "İnsan sevmek isterse eğer sevebilir'di birini.." Kız yıktı herkesi, yıktı kendini .. Geçti her şeyi geçti herkesi..

 Sevdi adamı..

Adam seven  kız sevilen ,adam sevilen kız seven.. Başladı hikaye .. Sonunu bile bile başladı kız.. İnandı adama .. Adamın hayallerine.. Adamın sözlerine.. Adamın aşkına ..Adamın gönlüne inandı.. Bıraktı kalbini adamın ellerine ,sevdi.. Elinden geldiğince dibe  vurduğunca sevdi.. Göğe çıktığınca sevdi.. Attı korkularını her şeyi yıktı sevdi kız.. 

Batı  kadar sevdi.. 
Doğu kadar sevdi.. 

İnandı inanabildiğince.. Kulaklarını tıkadı bütün seslere sadece adamın sesi oldu kızın kulaklarında.. Adamın sözleriydi bütün doğrular.. Adamın yanıydı en güvenilesi yer.. Adildi adam.. Adaleti seven..

Herkes gitti.. Kıza bakıp ağlayarak gittiler.. Adama bakıp öfkeyle gittiler.. İnanmadılar adama.. Güvenmediler.. Ama kız inandı, kız güvendi.. Kimseye güvenmediği kadar güvendi..

Günler geçti.. Adam mutlu kız mutlu.. Adam mutlu kız huzurlu.. Adam mutlu kız umutlu..

Yıl 2014...

Gün geldi devran mı döndü bilmem.. Adam korktu , kız sevdi .. Adam yoruldu,kız sevdi.. Adam sevme dedi "Çok seversen biter , sevme .."  Kız sevdi..  Adam korktu.. Kız tökezledi ama sevdi.. İnanmadı biteceğine çünkü inanmıştı başlayacağına.. 

Sevdi kız.. Ağladı ama sevdi.. Üzüldü ama sevdi.. Düştü ama sevdi.. Adam bilinmezlere girdi.. Adam sustu.. Adam korktu.. Adam yoruldu.. Adam gücünü kaybetti günden güne.. 

Kız sevdi.. Kız sevdi.. Kız sevdi.. Adama ses olmak için sevdi.. Adama güven olmak için sevdi.. Adama derman olmak için ve adama güç olmak için sevdi.. Kız herkesi itti adama gitti.. Koşar adım gitti .. Korkmadan gitti.. Utanmadan gitti.. Adam sevindi.. Adam tekrar sevdi.. Ama bitmişti.. Sevemediğiyle kaldı adam..Utandı..

Kız ağladı,Adam sustu.. 
Kız baktı gözlerine adamın , Adam kaçırdı gözlerini..
Tersine döndü herşey.. Korktuğu olmuştu kızın..
Adamın yaraları yaralamıştı kızı.. Susmuştu adam.. 
Ve ağladı kız.. Durmadı.. Ağladı.. 
Ve gitti kız  ve gitti adam..
Geri geldi etraftakiler..Üzgün..
Adam sustu..

14/02/2014..

Kız  gitti ve ağladı kulağı kapıda.. Adamın sesini aradı her yerde.. Adamın  sözünü aradı her yerde.. Adamın ellerini aradı karanlıkta.. Adamın kokusunu aradı her yerde.. Adamı aradı .. Bulamadı hiçbir yerde.. Ama durmadı da gitti.. Ağlayarak gitti.. Kız Adildi.. Adam Adil.. Ama hayat Adil değildi.. Öğrendi kız.. Canından can verdi öğrendi.. Ve gitti ..


**********

Bi hikayem vardı anlatmam gereken.. Bi masal dinledim en sevdiğim masalcıdan sonu kötü biten.. Yazmam gerek çünkü içimde biriken binlerce kelime var.. Eksik kalan , yarım kalan, tamamlanamayan ve dört tarafı kırık binlerce kelimem var kalbimi kanatan.. Yazmam gerek.. Adam okumayı sevmez.. Adam dinlemeyi sevmez.. Ama kız sever yazmayı..Kız yazar adam susar.. Ve utanır aşk.. Ağlayarak gider yanlarından.. Kızın canını yaka yaka kızı acıta acıta gider aşk.. 

Adamı teğet geçer .. Kızı deler geçer.. Aşk..
2 yorum:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Düşüncelerini en sade biçimde ve içinden gelerek yazıya döktüğün her halinden belli. Beklemek kadar zor birşey yok belki.Unutmak beklemeye yani zamana bağlı.Şu minicik hayatımızda olan biten hiçbir zerre boşuna değil canım arkadaşım benim... Yaşamda herşey nizami bir düzen içerisinde gerçekleşiyor ki bunu sen biliyorsun zaten.Allah'ım gönlünü ferah tutsun inşallah...
    Yazılarının devamını bekliyorum ,Dua ile kal...

    YanıtlaSil

Yorum yazmak icin Google hesabınızın olmasına gerek yok..Olmasa da olur..Aşağıda bulunan Yorumlama Biçimi sekmesinden URL' yi seçip isiminizi yazarsanız veya Anonim'i seçip yorumunuzun sonuna isminizi yazarsanız da olur.. Hem de çok güzel olur :)